ERP HABER – IFS Türkiye kurulduğu 2004 yılından itibaren hızla büyüyerek Hakan Plastik ile 100.müşterisine ulaştı.

Türkiye ofisinin kurulduğu 2004 yılından itibaren üretim sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerde de hızla büyüyen IFS, başarılı projelerle global alandaki tecrübe ve başarısını Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor. Firmaların planlamalarından üretimlerine, satışlarından insan kaynaklarına kadar uzanan tüm süreçlerinde verimliliklerini artıran ERP çözümleri sunan IFS’in müşterilerinin arasına Hakan Plastik de katıldı. Böylelikle IFS’in Türkiye’deki müşteri sayısı 100′ü buldu. Üst düzey yönetimin de yer aldığı 13 kişilik Hakan Plastik ekibi, gerçekleştirdiği araştırmalar ve titiz değerlendirmeler sonucunda sunduğu önemli avantajlar nedeniyle IFS’i tercih etti.

Hakan Plastik, IFS Türkiye ’yi seçti

Hakan Plastik uluslararası pazarlarda rekabet edebilmek için IFS ERP çözümlerinden yararlanmaya karar verdi. Şirket, bu yıl hayata geçirilmesi planlanan ‘Magic” adını verdiği IFS ERP projesi kapsamında Çerkezköy Üretim Tesisi ile birlikte aynı anda yurtiçi ve dışı 10 farklı Bölge Müdürlüğü’nde tutulan stoğun çevrim hızının 6′dan 9′a çıkarılmasını, müşteri sipariş çevrim zamanının ise %20 kısaltılmasını amaçlıyor. Türkiye’ye özgü çek senet takibi, satış müşterisi bağlantı modülü ve bordro gibi yerel muhasebe işlemlerini entegre biçimde sunan IFS ERP ile iş süreçlerinde sağlayacağı kapsamlı iyileştirmeler sayesinde, kurumsal çevikliğini ve büyüme hızını artırmayı hedefliyor.

IFS Türkiye Yönetici Ortağı Ergin Öztürk, altı yıl içinde gerçekleştirdikleri başarılı projelerle işletmelere yüzde 40′lara varan verim artışları sağladıklarını belirterek şunları söyledi:

‘IFS ERP dünyada olduğu gibi Türkiye’de de esnek ve kolay iş uygulamalarının yeni adı haline geldi. Ülkemizde 6 yıl içinde son derece başarılı projelere imza attık. ERP’yi sadece muhasebe, satış, stok uygulamaları gibi gören firmaların aksine IFS ERP uygulamalarını kullanan işletmelerde ürün tasarımından, kapasite planlamaya, bakım yönetiminden proje yönetimine kadar tüm departman ve süreçleri tek bir sistem altında topladık ve aynı dili konuşmalarını sağladık. Kuyumculuk, gemi inşa gibi henüz ERP uygulanmamış sektörlerde ilklere imza attık. ERP dünyasında bitmek bilmeyen, büyük paralar harcandığı halde zayıf sonuçlar elde edilen ERP projelerinin aksine IFS ERP projeleri makul bütçeler ile, daha az zaman ve kaynak harcayarak stok, planlama, kapasite kullanımı, sevkiyat gibi işletmenin her noktasındaki süreçlerde ciddi verimlilik kazanımı sağlayarak işletmelerimize %40′lara varan verimlilik artışları, maliyet avantajları sağladık. IFS kullanan firmalar daha bir yıl tamamlanmadan, 4- 6  ay içinde canlı kullanıma geçip yatırımlarının geri dönüşlerini sağladılar. IFS’i seçen ekipler, işletme sahipleri, kullanıcılar kararlarının doğruluğunu başarı hikayeleri ile yazıya döktüler bu alanda örnek hikayeler yarattılar. IFS özellikle son üç yılda daha az kaynak kullanarak daha fazlasını isteyen dünya ile rekabet eden, genç, dinamik ve rekabetçi firmaların en iyi çözüm alternatifi oldu. Bu noktada son müşterilerimizden Hakan Plastik gerek 100. müşteri olması gerekse sektöründe sahip olduğu yer ve teknolojiye verdiği önem nedeniyle değerli bir iş ortağımız. Kısa bir sürede Hakan Plastik’in iş yapış biçiminde ve süreçlerinde önemli performans artışları sağlayacağımızı düşünüyoruz.”