ERP HABER – Global iş uygulamaları üreticisi konumuna sahip IFS, endüstri ve altyapı konusunda lider, bilgi teknolojileri araştırma ve danışmanlık şirketi ARC Advisory Group tarafından enerji üretim endüstrisi için kurumsal varlık yönetiminde dünyadaki üçüncü en büyük tedarikçi olarak tanımlandı.

ARC Advisory Group, “Kurumsal Varlık Yönetimi ve Saha Hizmetleri Yönetimi, 2015′e Doğru Beş Yıllık Pazar Analizi ve Teknoloji Öngörüsü” başlıklı yeni yayınında IFS ERP Uygulamaları’nı pazar payı açısından üçüncü sıraya yerleştirdi.

ARC Advisory Group Araştırma Direktörü Ralph Rio, “Enerji üretiminde, çalışma süresini ve varlık dayanıklılığını da içeren iyi bir varlık yönetimi, yüksek işletim performansı ve mali performans için son derece önemlidir. Bunun gerçekleştirilmesi için bakım, işgücü ve malzemeler, şirketin kâr-zarar tablosunda işletim maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturur. Varlık yönetiminde liderlik, iyileştirilmiş işletim performansı ve mali varlıkların getirisi için yeni belirleyici alandır. Kamu hizmet kuruluşları fabrikalardan, tesislerden ve ekipmanlardan daha fazla değer elde etmek için Kurumsal Varlık Yönetimini kullanır.” dedi.

IFS Enerji ve Kamu Hizmetleri Global Endüstri Direktörü Michael Blalock, “IFS ERP Uygulamaları, yalnızca bakım ve iş emirlerini içeren sınıfında lider Kurumsal Varlık Yönetimi işlevi değil, aynı zamanda finans, tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları ve diğer disiplinler ile Kurumsal Varlık Yönetimini destekleyen tam bir kurumsal set sunar. Varlıklarınızın işinizin özünü oluşturduğunu düşünecek olursanız, kurumsal yazılımınızın varlık yönetimini, işletmenizin en önemli odak noktası haline getirmesi gerekir. Yalnızca IFS ERP, başlangıç tasarım mühendisliği ve sermaye projelerinin yönetimi dâhil varlık ömrünün tüm aşamalarını ele alan bir Kurumsal Varlık Yönetimi sunar.” dedi.

Enerji ve Kamu Hizmetleri, IFS’nin hedef pazar segmentlerinden biridir. Kurulduğu yıldan bu yana IFS kurumsal varlık yönetiminde, sermaye projesi yönetiminde ve fabrika ömrü yönetiminde sektör için en iyi uygulama odaklı, endüstriye özel çözümler geliştirmekte ve sunmaktadır. IFS çözümleri sermaye projesi yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, varlık ve iş yönetimi, hizmet ve sözleşmeler yönetimi, sürdürülebilirlik, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, belge yönetimi gibi alanlar için entegre uygulamalar seti ile tüm önemli kurumsal süreçleri destekler.

Uygun maliyetli ve ölçeklenebilir IFS ERP Uygulamaları büyük ölçekli kurumlarda alanının en iyisi olarak kullanılmaktadır. Birinci sınıf kamu hizmetleri işlevselliği, çevik uygulama mimarisi ve deneyimli profesyonellerden oluşan özverili ekibi, IFS’yi Three Gorges, National Hydroelectric Corporation, Brookfield Renewable Power, Mälarenergi, GECOL, Horizon Utilities, Torresol, Barking Power, PKE, İsveç’teki nükleer santraller (E.On OKG, Vattenfall Forsmark, Ringhals), Güney Afrika (PBMR), Çin (Sanmen, Shandong ve Qinshan), France Telecom, B Sky B, TenneT gibi lider kamu hizmeti kurumlarının tercihi haline getirmiştir.